Aircraft 150527 Data
1
aircraft record found
150527
7-2 Crayfishers/Tasmainian Devil
Lockheed P-3A Orion, c/n 185-5053
Airframe Info
| Manufacturer | Lockheed |
| Model | P-3A Orion Search all Lockheed P-3A Orion |
| Construction Number (C/N) | 185-5053 |
| Aircraft Type | Fixed wing multi engine |
| Number of Seats | 11 |
| Number of Engines | 4 |
| Engine Type | Turbo-prop |
| Engine Manufacturer and Model | Allison T56-A-10W |
Aircraft
| Registration Number | 150527 |
| Alternative Code/Name | 7-2 Crayfishers/Tasmainian Devil |
| Current Status | Converted to UP-3A Orion |
Owner
| Owner | |
| Address |
, United States |