Aircraft N210W Data
2
aircraft records found
N210W
Cessna T210K, c/n 21059417
Latest photos of N210W
Airframe Info
| Manufacturer | Cessna |
| Model | T210K Search all Cessna T210K |
| Construction Number (C/N) | 21059417 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 6 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
Aircraft
| Registration Number | N210W |
| Mode S (ICAO24) Code | A1BB76 |
| Certification Issued | 1996-01-10 |
| Last Action Taken | 2006-10-23 |
| Current Status | Valid |
Owner
| Registration Type | Partnership |
| Address |
Park City, UT 84060 United States |
| Region | Northwest Mountain |
N210W
Cessna 210, c/n 57094
Airframe Info
| Manufacturer | Cessna |
| Model | 210 Search all Cessna 210 |
| Construction Number (C/N) | 57094 |
| Number of Seats | 4 |
| Number of Engines | 1 |
Aircraft
| Registration Number | N210W |
| Mode S (ICAO24) Code | A1BB76 |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 1990-05-31 |
Owner
| Owner | |
| Address |
, |