Aircraft N2532A Data
2
aircraft records found
N2532A
Piper PA-22-135, c/n 22-847
Airframe Info
| Manufacturer | Piper |
| Model | PA-22-135 Search all Piper PA-22-135 |
| Construction Number (C/N) | 22-847 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 4 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Reciprocating |
Aircraft
| Registration Number | N2532A |
| Mode S (ICAO24) Code | A26542 |
| Last Action Taken | 2004-04-20 |
| Current Status | Sale Reported |
Owner
| Registration Type | Individual |
| Address |
Kernville, CA 93238 United States |
| Region | Western-Pacific |
N2532A
Beech V35A, c/n D-9042
Airframe Info
| Manufacturer | Beech |
| Model | V35A Search all Beech V35A |
| Construction Number (C/N) | D-9042 |
| Number of Seats | 6 |
| Number of Engines | 1 |
Aircraft
| Registration Number | N2532A |
| Mode S (ICAO24) Code | A26542 |
| Certification Issued | 1969-09-03 |
| Last Action Taken | 1984-01-13 |
| Current Status | Deregistered |
| Registration Cancel Date | 1984-01-13 |
Owner
| Registration Type | Individual |
| Address |
Owensboro, KY 42301 United States |