Aircraft N34GB Data
2
aircraft records found
N34GB
2017 Epic Aircraft Epic LT, c/n 053
Latest photos of N34GB
Airframe Info
| Manufacturer | Epic Aircraft |
| Model | Epic LT Search all Epic Aircraft Epic LT |
| Year built | 2017 |
| Construction Number (C/N) | 053 |
| Aircraft Type | Fixed wing single engine |
| Number of Seats | 6 |
| Number of Engines | 1 |
| Engine Type | Turbo-prop |
| Engine Manufacturer and Model | PWC PT6A-67A |
Aircraft
| Registration Number | N34GB |
| Current Status | Registered |
Owner
| Owner | |
| Address |
, United States |
N34GB
1984 Learjet 55, c/n 55-114
Airframe Info
| Manufacturer | Learjet |
| Model | 55 Search all Learjet 55 |
| Year built | 1984 |
| Construction Number (C/N) | 55-114 |
| Aircraft Type | Fixed wing multi engine |
| Number of Seats | 13 |
| Number of Engines | 2 |
| Engine Type | Turbofan |
Aircraft
| Registration Number | N34GB |
| Current Status | Re-registered |
Owner
| Owner | |
| Address |
, United States |